сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Девојче прегазено во Тетово, со тешки повреди пренесено во болница

Девојче прегазено во Тетово, со тешки повреди пренесено во болница

На 12.05.2021 во 15.,50 часот во Тетово на ул.„Јане Сандански“, патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.С.Ц.(34) од Тетово удрило во малолетен пешак од Тетово.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

Повредите биле констатирани во Клиничка болница Тетово каде била пренесена за укажување на лекарска помош.

Коронавирус