четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 103
home Хроника

Девојче од тетовско пријавено за исчезнато

Девојче од тетовско пријавено за исчезнато

Седумнаесетгодишно девојче од селото Џепчиште, кое било под надгледување на Центарот за социјална работа Тетово, се оддалечило во непознат правец.

Како што информира МВР, случајот вчера во полиција го пријавила 3.Е., социјален работник при Центарот за социјална работа Тетово.

Девојчето се оддалечило во непознат правец на 25 април годинава.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на девојчето.