четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 64
home Хроника

Девојче нападнато во Шуто Оризари

Девојче нападнато во Шуто Оризари

На 21.09.2021 во 21:30 часот во СВР Скопје, Д.Б.(41) од Скопје пријавил дека на подрачје на Шуто Оризари неговата малолетна ќерка била физички нападната од 16- годишен малолетник.

Сочинет е записник за констатиран прекршок.

Локални избори 2021