сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 80
home Хроника

Девојче нападнато на час во скопско средно училиште

Девојче нападнато на час во скопско средно училиште

Вчера во 20.00 часот во СВР Скопје, И.Д. (44) од Скопје пријавил дека на 02.04.2019 година околу 10 часот неговата 17 – годишна ќерка на час во угостителското училиште „Лазар Танев“ била физички нападната од нејзин соученик.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус