недела, 27. септември 2020. Вести денес: 19
home Хроника

Девојче каснато од куче скитник во Гостивар

Девојче каснато од куче скитник во Гостивар

Во Полициската станица Гостивар, Н.К.(42) од Гостивар, вчера во 22.15 часот пријавил дека истиот ден околу 18.10 часот на улица „М.Ч.Филипоски“ неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник во пределот на левата подлактица.

Коронавирус