недела, 5. декември 2021. Вести денес: 113
home Хроника

Девојче истепано додека си играло на детско игралиште

Девојче истепано додека си играло на детско игралиште

На 10.03.2019 во 20:00 часот во СВР Скопје, Т.С.(34) пријавила дека истиот ден околу 13:00 часот на улица „Јуриј Гагарин“, во парк на детско игралиште, нејзината малолетна ќерка била физички нападната од женско лице.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус