четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 98
home Хроника

Девет сообраќајки во Скопје, едно лице тешко повредено

Девет сообраќајки во Скопје, едно лице тешко повредено

Девет сообраќајни незгоди се случиле изминатото деноноќие во Скопје, од кои, како што соопшти СВР, една со последица тешки и седум со лесни телесни повреди, како и една со причинета материјална штета.

Вкупно 43 лица возеле со брзина поголема од дозволената, а исклучени од сообраќај биле 29. Од нив тројца возеле под дејство на алкохол, 20 управувале со возило без дозвола, а двајца биле возачи-почетници.

Со истечена важност на дозволата, пак, биле 15 лица, а пајак службата поради непрописно паркирање подигнала 54 возила.

Qatar 2022