четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 40
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Девет годишно момче повредено во сообраќајка во тетовско, задржано во болница

Девет годишно момче повредено во сообраќајка во тетовско, задржано во болница
фото илустрација

Девете годишно дете е повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера на локалниот пат село Групчин-село Ларце, а во која учествувале патничко возило ,,Форд Фокус“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.А. (64) од село Ларце и патничко возило ,,Мерцедес“ со германски регистарски ознаки, управувано од Џ.Џ. (28) од село Желино.

Во незгодата со повреди се здобило девет годишно дете од село Ларце -сопатникот од возилото „Форд Фокус“.

Со друго возило момчето било пренесено во Клиничка болница Тетово и по укажаната лекарска помош било задржано на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Парламентарни избори 2020