вторник, 11. август 2020. Вести денес: 106
home Хроника

Дете велосипедист тешко повредено

Дете велосипедист тешко повредено
илустрација

Во СВР Битола вчера попладне било пријавено дека на крстосница од ул,,Димо Наредникот“ и ул,,Сотка Џигиџик“ во Прилеп, патничко возило „мазда”, со прилепски ознаки, управувано од Н.Г.(52) од Прилеп, удрило во велосипед, управуван од 10-годишник.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Градска болница Прилеп, каде бил пренесен за укажување лекарска помош, информираат од МВР.

Увид извршила екипа на ПС Прилеп.

Коронавирус