сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Дете удрено од автомобил во Арачиново

Дете удрено од автомобил во Арачиново

Вчера во 19:40 часот било пријавено дека во село Aрачиново-скопско патничко моторно возило “цитроен ц-2“ со скопски регистарски ознаки управувано од 19-годишниот Р.Б. од село Арачиново удрило во малолетник.

Во незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница “Св. Наум Охридски“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје – информира МВР.

Коронавирус