петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 68
home Хроника

Дете тешко повредено во Гостивар

Дете тешко повредено во Гостивар
илустрација

На 13.06.2020 во 13:30 часот било пријавено дека во Гостивар на ул.„101“, Џ.Ш.(50) од Гостивар, управувајќи патничко возило „мерцедес“, со гостиварски регистарски ознаки, удрил во велосипед, управуван од 10-годишник од Гостивар.

Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Гостивар, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа екипа од Полициската станица Гостивар.