четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 43
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Дете со тешки повреди пренесено во болница, удрено од автомобил во Аеродром

Дете со тешки повреди пренесено во болница, удрено од автомобил во Аеродром

На сервисна улица од бул.„Јане Сандански“ вчера околу 10:30 часот автомобил „хјундаи“, со скопски регистарски ознаки управуван од М.М.(30) од Скопје удрило во дете.

-Детето се здобило со тешки телесни повреди по што било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Парламентарни избори 2020