четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 58
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Дете пренесено во болница: Додека играло, му паднала тенда врз глава

Дете пренесено во болница: Додека играло, му паднала тенда врз глава

Тринаесет годишно дете е повредено откако вчера од невремето му паднала тенда врз главата.

Од полицијата информираат дека инцидентот се случил во Скопје на улицата „Ѓорги Поп Христов“ околу 17:30 часот додека детето си играло со други деца

Во несреќата било пренесено во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Парламентарни избори 2020