сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 49
home Хроника

Дете прегазено на пешачки премин во Велес

Дете прегазено на пешачки премин во Велес

Осум годишно дете вчера попладне било прегазено во Велес.

Како што информираат од полицијата на пешачки премин на крстосницата од улицата „Благој Ѓорев“ со улицата „Борис Трајковски“ во Велес, патнички автомобил непозната марка удрил во осумгодишно дете од Велес, кое се движело по обележаниот пешачкиот премин.

-Од ударот детето се здобило со повреди и било пренесено во Општата болница Велес каде му била укажана лекарска помош, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Велес.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.