среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Хроника

Дете повредено откако му фрлиле петарда додека си играло

Дете повредено откако му фрлиле петарда додека си играло

М.А.(38) од Тетово во СВР Тетово вчера пријавил дека околу 16 часот, додека неговиот малолетен син играл во дворот на тетовско основно училиште, друг малолетник му фрлил запалена петарда и му нанел повреди, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Малолетникот бил пренесен во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус