сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 115
home Хроника

Дете поминало на пешачки, па го истепале

Дете поминало на пешачки, па го истепале

На 13.09.2021 во 15:00 часот во СВР Скопје, Н.Б.(41) од с.Блаце, скопско, пријавил дека околу 12:15 часот на пешачки премин на подрачје на Бутел неговиот син, по претходно недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице кое управувало патничко моторно возило „опел“ со скопски регистарски ознаки.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по Законот з апрекршоцит епротив јавниот ред и мир.

Коронавирус