вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Дете падна од балкон во гостиварско

Дете падна од балкон во гостиварско
фото илустрација

Гостиварската полиција информира за трагичен настан кој се случил во Дебреше. Како стои во соопштението на полицијата, вчера во 21 часот и 30 минути во СВР Тетово било пријавено дека малолетник во гостиварското село Дебреше паднал од балконот на првиот кат од куќата, кој немал ограда и се повредил, пренесува Гостиварпресс.

Детето од негови најблиски било пренесено во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус