вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 23
home Хроника

Дете нападнато во училиште во Карпош

Дете нападнато во училиште во Карпош

На 06.12.2021 во 20:25 часот во СВР Скопје, С.А.(45) од Скопје пријавила дека околу 11:45 часот во основно училиште на подрачјето на Карпош, нејзиниот малолетен син, по претходна расправија, бил физички нападнат.

Напаѓач, според пријавата, бил негов соученик.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус