петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Дете нападнато во Скопје, за одмазда се случила масовна тепачка

Дете нападнато во Скопје, за одмазда се случила масовна тепачка

На 14.02.2020 во 01:30 часот во СВР Скопје, Х.Џ.(34) од Скопје пријавил дека во 01:10 часот на ул.„Максут Садик“, кај местото викано „Две чешми“, неговиот 13-годишен син бил физички нападнат од М.С.(23) од Скопје.

Потоа, околу 01:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Максут Садик“, поради настанот што претходел, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.И.(32), Х.Џ., М.С. и И.Ј.(45), сите од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус