понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 119
home Хроника

Дете нападнато во Центар поради недоразбирање на социјалните мрежи

Дете нападнато во Центар поради недоразбирање на социјалните мрежи

На 12.06.2021 во 22.30 часот А.Б.(41) од Скопје пријавила дека околу 20.30 часот на подрачјето на Центар, по претходно недоразбирање на социјалните мрежи, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од двајца малолетници.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус