сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 24
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Хроника

Дете нападнато од вработена во градинка во Автокоманда

Дете нападнато од вработена во градинка во Автокоманда

На 01.09.2021 во 19:30 часот во СВР Скопје 41 – годишна скопјанка пријавила дека во градинка во населба Автокоманда нејзиното дете било физички нападнато со тврд предмет од вработена.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.