недела, 2. април 2023. Вести денес: 23
home Хроника

Дете нападнато од соученик во Ѓорче Петров

Дете нападнато од соученик во Ѓорче Петров

На 28.11.2018 година во 20:00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров М.Ц.(41) пријавил дека истиот ден околу 13:00 часот на улицата „Ѓуро Салај“ неговиот 14- годишен син бил нападнат.

Нападот бил извршен од негов соученик.

Се работи на целосно расчистување на случајот.