вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Дете-крадец: Нападнал жена и одзел личен накит

Дете-крадец: Нападнал жена и одзел личен накит

На 06.11.2021 околу 12.30 часот во СВР Скопје А.П.(63) од Скопје пријавила дека пред трговски центар на подрачјето на Центар едно малолетно лице со употреба на сила ù одзело личен накит.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус