сабота, 25. март 2023. Вести денес: 85
home Хроника

Дете изгризано од куче

Дете изгризано од куче

Б.Т.(45) вчера во 22.30 часот во Полициското одделение Мирковци пријавил дека истиот ден околу 18.45 часот во село Бањани неговиот 12-годишен син бил каснат од куче.

Кучето, кое било сопственост на К.А.(67), го каснало во пределот на двете нозе и раката. Се работи на целосно расчистување на случајот

loading...