четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 39
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Дете итно пренесено на Клиника: Го повредило соученик со остар предмет

Дете итно пренесено на Клиника: Го повредило соученик со остар предмет

На 08.03.2019 година околу 12,30 часот во СВР-Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив било донесено повредено 12-годишно дете со повреда од остар предмет во пределот на ногата нанесена од друг соученик.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020