четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Хроника

Дете и дедо каснати од кучиња скитници во Скопје

Дете и дедо каснати од кучиња скитници во Скопје

На 10.04.2019 во 17:15 часот во Полициската станица Центар, К.И.Н.(42) од Скопје пријавила дека во Градскиот Парк нејзиниот малолетен син  бил каснат од куче скитник на левата нога.

На 10.04.2019 во 11:30 часот во Полициската станица Гази Баба, Т.Б.(74) од Скопје пријавил дека на 09.04.2019 околу 14:00 часот на улица „Коце Металец“ бил каснат од куче скитник на десната нога.

Коронавирус