среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Дете хоспитализирано со тешки повреди, било удрено од товарно возило

Дете хоспитализирано со тешки повреди, било удрено од товарно возило

Малолетен пешак од Скопје е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13 часот  на бул.„8 Септември“, во близина на мостот на река Вардар.

-Товарно возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(38) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје, при што детето се здобило со тешки телесни повреди, по што е пренесено во Клиничката болница „Систина“ за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус