понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Детали за вчерашниот пожар во Скопје: Покрај бурекџилницата, изгорела и напуштена куќа

Детали за вчерашниот пожар во Скопје: Покрај бурекџилницата, изгорела и напуштена куќа

Во СВР Скопје вчера во 23:20 часот било пријавено дека на ул.„Глигор Прличев“ настанал пожар при што биле опожарени бурекџилница и напуштена куќа, сопственост на А.Ж. (58).

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје.

Извршен е увид.

ЕУРО 2020

Македонија