недела, 27. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Детали за вчерашниот пожар во Кисела Вода

Детали за вчерашниот пожар во Кисела Вода

На 21.12.2019 во 20:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Пушкинова“ настанал пожар во стан, сопственост на А.Ж.(54), поради што дел од станарите биле евакуирани.

Во 21:50 часот пожарот бил локализиран од страна на Бригадата за противпожарна заштита.

Повредени лица нема, а увидот е во тек.

Коронавирус