четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Детали за вчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Кавадарци-Неготино

Детали за вчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Кавадарци-Неготино

Две лица биле повредени синоќа во сообраќајна несреќа на патот Кавадарци-Неготино откако се превртел  автомобилот во кој се возеле.

Повредени се возачот на автомобилот „мерцедес” Е 190 со битолски регистарски броеви и четиринаесетгодишен сопатник.

– Сообраќајката се случила во 21 часот на регионалниот пат Кавадарци – Неготино, кај кафeанатa „Три багрема“. Во сообраќајната  незгода, се превртел патнички автомобил марка „мерцедес” Е 190 со битолски регистарски броеви, управуван од Е.Б.(40) од селото Марена – кавадаречко, информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски

Коронавирус