среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Детали за убиството во Драчево, уапсено едно лице

Детали за убиството во Драчево, уапсено едно лице

Внук ја убил својата баба попладнево во скопската населба Драчево.

Од МВР за Курир го потврдија убиството истакнувајќи дека уапсено е едно лице.

-Денеска од слобода е лишен А.Р. (20) поради сомнение за сторено кривично дело „убиство“, на неговата баба Г.Н. (66), извршено во неговиот дом на улицата „Антон Димитров“, велат од МВР за Курир.

Повеќе детали се очекува да бидат познати по завршување на увидот.

 

Коронавирус