сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Детали за трагедијата во Маџари: Припадник на МВР загина во железничката несреќа

Детали за трагедијата во Маџари: Припадник на МВР загина во железничката несреќа

Полициски службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба е загинатото лице во железничката несреќа што утрово се случи на преминот Маџари во Скопје, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

– Товарен воз што сообраќал од Табановце кон Скопје утрово во 5:50 минути удрил во возило „фолксваген венто“ сопственост на МВР, а управувано од А.Б. полициски службеник во Полициската станица Гази Баба кој починал на лице место, информираат од МВР.

Известен е јавен обвинител од ОЈО Скопје кој врши увид на местото на  несреќата.

МИА

Коронавирус