понеделник, 2. август 2021. Вести денес: 61
home Хроника

Детали за трагедијата во Крани: Влегол во Преспанско Езеро, му се слошило и починал

Детали за трагедијата во Крани: Влегол во Преспанско Езеро, му се слошило и починал

Вчера во 11.05 часот во Полициската станица Ресен, од Здравствен дом Ресен било пријавено дека во водите на Преспанското Езеро, кај автокампот-Крани, има починато лице.

Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека Ѓ.Д.(72) од Неготино околу 10.50 часот влегол во водите на Преспанското езеро, му се слошило и починал.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

Коронавирус