сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 52
home Хроника

Детали за трагедијата: Трудницата била почината пред да биде донесена на Гинекологија

Детали за трагедијата: Трудницата била почината пред да биде донесена на Гинекологија

На 12.10.2020 во 23:00 часот во СВР Скопје, од Гинекологија „Мајка Тереза“ – Чаир било  пријавено дека во 21:30 часот кај нив во бессознание била донесена А.Р.(24) од с.Студеничани, скопско, информираат од МВР.

Според пријавеното, бил направен обид за реанимација, но во 23.00 часот била констатирана смрт кај А.Р..

Како што дознава КУРИР од извори од гинекологија Чаир, младата скопјанка била почината пред да биде донесена во болницата.

По консултација со Јавен Обвинител, телото било предадено во Институтот за судска медицина на обдукција.

Коронавирус