сабота, 10. април 2021. Вести денес: 84
home Хроника

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Хоспитализиран и таткото на 5- годишното девојче кое се удави во базен во Скопје

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Хоспитализиран и таткото на 5- годишното девојче кое се удави во базен во Скопје

Петгодишното девојче кое утрово почина на скопските клиники се удавило во базен во угостителски објект во близина на населбата Злокуќани во Скопје.

Според информациите до кои дојде Скопје Инфо, попладнево во болница е хоспитализиран и таткото на девојчето кој е во критична здравствена состојба како последица од стресот кој го доживеал по информацијата за смртта.

МВР попладнево информираше дека вчера било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче кое утринава во 8,30 часот починало.

Коронавирус