понеделник, 24. февруари 2020. Вести денес: 167
home Хроника

Детали за трагедијата: 15- годишно момче се удави во Пчиња

Детали за трагедијата: 15- годишно момче се удави во Пчиња

Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција.

Според првичните информации на СВР Куманово, момчето родено во 2004-та година заедно со уште едно возрасно лице и двајца малолетници, вчера во 16:15 часот влегол во водите на Пчиња и се удавил.

Известен е јавен обвинител и извршен е увид.