вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 110
home Хроника

Детали за тешката сообраќајна несреќа утрово: Се судрија камион и автобус

Детали за тешката сообраќајна несреќа утрово: Се судрија камион и автобус

На патот Градско-Прилеп утрово околу 7:00 часот  се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „МАН“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ.(53) од Скопје и автобус марка „Мерцедес“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Ц.(58) од Крушево.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на товарното возило кој е пренесен во болницата во Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот, информираат од МВР.

Коронавирус