четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Детали за тешката несреќа во Охрид во која прегазени се две деца

Детали за тешката несреќа во Охрид во која прегазени се две деца

Полицијата денеска информира детали за сообраќајна несреќа која вчера се случи во Охрид.

-Во 18,25 часот во Охрид на булевар „Железничка“ во Охрид, Е.Н.(45) од село Лабуништа, струшко, управувајќи патничко моторно возило „Бмв“ со струшки регистарски ознаки удрил во И.У.(18) и малолетник од Охрид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил И.У. кој е пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза” во Скопје, информира СВР Охрид.

На малолетникот му е укажана лекарска помош во болницата “Св. Еразмо” во Охрид.

За настанот е известен јавен обвинител и извршен е увид на местото на настанот.

Qatar 2022