среда, 7. декември 2022. Вести денес: 67
home Хроника

Детали за сообраќајната незгода на патот Крива Паланка- Куманово

Детали за сообраќајната незгода на патот Крива Паланка- Куманово

Камион Сканија со скопски регистарски ознаки се преврте на магистралниот пат А2, Крива Паланка -Куманово, кај село Псача.

Според податоците од СВР Куманово, сообраќајната незгода е пријавена во полиција во 12 часот и 20 минути.

– Со товарното моторно возило управувал М.С., роден 1961 година. Движејќи се во правец од Крива Паланка кон Куманово, од засега непознати причини возачот изгубил контрола и излетал од патот, при што дошло до превртување на возилото, информираат од СВР Куманово.

Увидот на полицијата е се уште во тек и се работи на утврдување на причините за незгодата.

Qatar 2022