петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 132
home Хроника

Детали за сообраќајната несреќа во Трубарево: Возачот на моторот летал десетина метри и загинал на лице место, а дете се бори за својот живот

Детали за сообраќајната несреќа во Трубарево: Возачот на моторот летал десетина метри и загинал на лице место, а дете се бори за својот живот

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во населеното место Трубарево.

Според неофицијални информации возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во мотор.

Лицето кое управувало со моторот од ударот летал десетина метри и загинал на лице место. Во несреќата удрено е и дете според информациите кое се наоѓа на карил и се бори за живот.

Според очевидци страшна била целата слика велат било вистински хаос.

Коронавирус