петок, 3. декември 2021. Вести денес: 10
home Хроника

Детали за сообраќајната несреќа во која се судрија џип и мотоцикл: Двајца млади тешко повредени и пренесени на скопските клиники

Детали за сообраќајната несреќа во која се судрија џип и мотоцикл: Двајца млади тешко повредени и пренесени на скопските клиники

Двајца млади се тешко повредени во сообраќајката што се случи во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Брза помош.

Брзата помош веднаш интервенирала на местото на несреќата, а со болничко возило повредените биле пренесени на скопските клиники.

Претходно, портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски рече дека јавен обвинител од Кавадарци извршил увид на местото на несреќата.

Во сообраќајката учествувале џип и мотоцикл

Коронавирус