среда, 27. мај 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Детали за сообраќајката на патот Прилеп-Крушево, повредени четири лица

Детали за сообраќајката на патот Прилеп-Крушево, повредени четири лица

Четири лица се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа која попладнево се случи на регионалниот пат Прилеп-Крушево, потврдуваат од МВР за Курир.

Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобили „Мерцедес“ и „Ауди“ А6, двете со прилепски регистерски ознаки.

-Во двете возила имало возач и по еден сопатник кои се пожалиле на повреди, по што се пренесени во прилепската болница, информираат за Курир од МВР.

Од 19:30 часот сообраќајот на овој патен правец се одвива наизменично, со пропуштање на возилата.

 

 

Коронавирус