среда, 2. декември 2020. Вести денес: 46
home Хроника

Детали за сообраќајката кај Радишани: Возачот и повредените полицајци пренесени во болница (ФОТО)

Детали за сообраќајката кај Радишани: Возачот и повредените полицајци пренесени во болница (ФОТО)
алсат

Утрово околу 5 часот на обиколница во близина на клучка Радишани З.П. (30) од село Одри, Тетово управувајќи возило „БМВ“ удрил во возило „шкода јети“ и двајца полициски службеници.

Полициските службеници се здобиле со повреди и се пренесени во комплекс клиники Мајка Тереза, а возачот на БМВ во ГОБ Св. Наум Охридски.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител.

Коронавирус