сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 33
home Хроника

Детали за сообраќајката кај Катланово во која загина едно лице

Детали за сообраќајката кај Катланово во која загина едно лице

Миниустерството за внатрешни работи информира дека вчера во 17 часот на локалниот пат село Петровец, Катланово, на самиот влез во село Катланово Г.М.(72) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Хонда“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Од здобиените повреди на местото на настанот Г.М. починал.

Извршен е увид на местото на настанот.