четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Детали за сообраќајката кај граничниот премин „Богородица“- 6 возила учествувале во несреќата

Детали за сообраќајката кај граничниот премин „Богородица“- 6 возила учествувале во несреќата

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

Во сообраќајната несрека, што се случи во 13:15 часот на еден километар пред граничниот премин, учествуваа шест возила, при што полесно се повредени тројца државјани на Романија.

По укажаната лекарска помош во Општата болница во Гевгелија тие се пуштени на домашно лекување.

Коронавирус