сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 109
home Хроника

Детали за смртта на затвореникот во Идризово

Детали за смртта на затвореникот во Идризово

На 12.05.2019 година во 18.45 часот во СВР Скопје, од КПУ Идризово било пријавено дека на осуденикот Џ.Џ.(48) од Скопје му се слошило, по што со  возило на установата бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде што од страна на лекар била констатирана смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција, информираат од МВР.

Коронавирус