среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 21
home Хроника

Детали за пукањето во Македонија: Убиени татко и неговиот 9-годишен син

Детали за пукањето во Македонија: Убиени татко и неговиот 9-годишен син

Крваво убиство ја потресе македонската јавност кога синоќа во 22 часот и 40 минути биле убиени две лица во автомобил во Слупчане.

Телма дознава дека станува збор за Ахид Салахи од село Опае на возраст од 47 години и неговиот 9-годишен син Амар С. Телата на таткото и синот биле пронајдени во атарот на Слупчане, кај месноста „Слупчански бунар“ во патничко моторно возило марка Опел Астра.

Во нив било пукано, а засега не се знае сторителот, ниту пак мотивот за крвавото убиство.

Телата на убиените се предадени на обдукција во судска медицина. Повеќе детали се најавени за во текот на денот.

Коронавирус