вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Детали за пукањето во хотелот Александар Палас

Детали за пукањето во хотелот Александар Палас

На 06.11.2018 година во СВР Скопје било пријавено дека околу 03.20 часот непознато лице испукало неколку куршуми кон хотел на булевар „8 септември“ во Скопје.

Повредени лица нема, а биле оштетени неколку прозорски стакла и дел од фасадата.

Извршен бил увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус