среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 109
home Хроника

Детали за пукањето во Ѓорче Петров: Ранет полицаец пренесен во болница

Детали за пукањето во Ѓорче Петров: Ранет полицаец пренесен во болница

Околу 16:40 часот пријавено е дека во Скопје,на кружниот тек во н.Ѓорче Петров кај црквата Св.Петар и Павле, лице од возило „Голф“, пукало кон возило “мерцедес”, во кое бил полицискиот службеник З. Р, дознава КУРИР од МВР.

Според првичните информации З.Р. се здобил со повреди во ногата и се упатил во ГОБ „8-ми Септември” за укажување на помош.

Коронавирус