понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Хроника

Детали за пукањето во Чаир: Пукано во вработена жена во маркет (ФОТО)

Детали за пукањето во Чаир: Пукано во вработена жена во маркет (ФОТО)

Пред малку имаше пукање со огнено оружје во Чаир, поточно во маркетот Кипер, известува Журнал.

Според полицијата имено Машко лице пукало во вработената  А.Ѓ.  во маркетот „Кипер“ во Чаир.

Случајот во полиција го пријавиле вработени во маркетот кој се наоѓа на улица „Кемал Сејфула“.

Се уште не се знаат причините како дојде до пукање со огнено оружје, но во најскоро време журнал ќе објави повеќе информации за инцидентот.

Коронавирус